Juvet – норвезький готель, в якому знімали фільм Ex machina

Якщо ви дивилися фільм Ex machina («З машини»), то, напевно, звернули увагу на дивний будинок, в якому розгортаються кіноподії. Насправді, це норвезький готель Juvet, в якому може зупинитися будь-який бажаючий. Детальніше про нього – в нашій сьогоднішній статті.

Ex machina («З машини») – британський науково-фантастичний фільм Алекса Гарленда, що вийшов на екрани в 2015 році. За сюжетом фільму, програміст Калеб отримує можливість провести тиждень в будинку в горах, що належить керівнику компанії, в якій він працює. Там йому належить взяти участь в експерименті з першим в світі штучним інтелектом.

Події фільму розгортаються в дивовижному будинку далеко від цивілізації. Хоча в сценарії було сказано, що будинок знаходиться в Колорадо, найбільш підходящу локацію шукали по всій Європі. Об’їздивши все Альпи і побувавши в Фінляндії, творці фільму дісталися до Норвегії, де знайшли саме те, що їм було необхідно. Таким ідеальним місцем виявився Juvet Landscape Hotel, розташований посеред дикої природи на північному сході країни.

Juvet був створений архітектурним бюро Jensen & Skodvin. Роботи велися з 2004 по 2008 рік, а бюджет склав близько 1 млн євро. За ці гроші замовник отримав незвичайний готельний комплекс площею 800 м², що складається з декількох окремо розташованих одноповерхових будівель. Інтер’єр готелю максимально лаконічний, адже головний акцент зроблений на красу навколишньої природи. Щоб постояльці мали можливість милуватися нею, в номерах передбачені великі панорамні вікна, а також відкриті тераси.

Зупинитися в Juvet Landscape Hotel може будь-хто. Готель не надає послугу онлайн-бронювання номерів, щоб зробити замовлення необхідно відправити електронний лист. Номер на двох зі сніданком обійдеться в 1750 норвезьких крон (приблизно 180 євро) з людини, одномісний буде коштувати 1250 крон (близько 128 євро).